Přirozené posílení imunitního systému

Máme pro Vás pár jednoduchých kroků k přirozenému posílení Vaší imunity

      1. Emoční stav

Buďte si vědomí emočního stavu a toho, jak omezuje vaši energii. Strach zabraňuje fungování DNA a vyčerpává váš imunitní systém. Strach poškozuje ledviny, což znamená, že mimo jiné reagujeme na stres méně efektivně. Strach také přitahuje strach a má účinek, který ovládne vaše bytí. Dělejte, co můžete, klidně se vraťte zpět do okamžiku, kdy jste se cítili v bezpečí a přirozené pohodě. Nadměrné přemýšlení a obavy také poškozují slezinu a plíce, což pro naši imunitu není dobré. Zkrátka se snažte myslet pozitivně. To ovšem neznamená ignoraci. Ale nezapomínejte, že se každý den můžete rozhodnout, zda lidem budete vydávat kladnou nebo zápornou frekvenci.

Láska, vděčnost, soucit, radost a štěstí posilují váš imunitní systém, zlepšují vaše zdraví a opravují DNA.
Strach, nárok, nenávist, vztek a závist zničí váš imunitní systém a poškodí vaše zdraví. Zůstaňte soustředění.

Tyto vlastnosti se nedají koupit, proto je čistě a jen na vás, jak s tím naložíte.

     2. Houby, byliny, přírodní doplňky stravy, vitamíny

      Dodávejte tělu vitamíny C a D, zinek, omega 3, extrakty z hub – například chaga a čínské byliny. Berte to jako prevenci.

      Vytvořte si obranný štít. Chaga má mnoho benefitů.

     3. Vy sami si tvoříte energii

Cvičte dýchání, abyste posílili imunitní systém. Vaše tělo je bio-energetické pole. Pokud si neholdujete v meditacích, vyjděte alespoň ven do přírody, čerpejte čerstvý vzduch a slunce. Kultivujte energetický imunitní systém v souladu s přírodou. Selský rozum je v tomhle naprosto jednoduchý – tohle si za peníze nekoupíte. Spojte svou mysl s přírodou - voda, stromy, horniny, půda, jednoduše se třeba projděte naboso, ale co je hlavní, čerpejte energii.

     4.Vitamin D

Čerpejte a získejte dostatek vitamínu D. I když si musíte vzít s sebou ven notebook a pracovat, zkuste alespoň 20 minut denně dopřát tělu vitamin D ze slunce. Je nezbytný pro udržení vysoce fungujícího imunitního systému. Opakujeme, čerpejte z čistě přírodních zdrojů.

     5. Média / zprávy

Buďte opatrní vůči hysterii a naší kulturní posedlosti špatnými zprávami. Cokoliv na co se soustředíte, roste. Šiřte lásku. Omezte špatné sociální média, pokud je to možné. Nežijte pouze online. Převezměte odpovědnost za to, co vstupuje do vaší mysli. Vyberte si ty správné zdroje, které nejsou hysterické a založené na strachu.

     6. Přijměte podstatu „Jin“

Pokud jste „uvízli“ doma, nebo i když váš život jen zpomaluje a je rutýnní, je na čase, abyste přijali to, jak se věci mají a aby váš život ovládl Jin a ne Jang. Nebojte, vysvětlíme.
Pravý čas je teď, teď a opět teď, pokud můžete, odpočiňte si. I když je to například upřednostňování spánku a dodržování denního rytmu těla před povinnostmi, udělejte to. Poslouží vám to víc, než si dokážete vůbec představit. Tolik z nás je závislých na našem vnějším výrazu „dělání“, na zaneprázdnění a produktivitě. Jin je vnitřní, na „instagramu“ nevypadá skvěle a není sexy. Zkrátka tím chceme přiblížit to, jaké má každý z nás vlastnosti. Může to být dokonce trochu nepříjemné, ale je to nezbytné. Využijte tento čas a využívejte výhody, které nejsou naplánovány se společenskými povinnostmi a věcmi, které musíte dělat. Soustřeďte se na své osobní nebo rodinné hodnoty. Naučte se prostě být. Právě nyní je ten správný čas na vylepšení vaší duchovní praxe.

     7. Zdravá strava

Jezte svědomitě. Čerpejte z kvalitních surovin, jezte komplexní sacharidy například – rýže, brambory, ovesné vločky, rýžové chleby, batáty, žitné pečivo (zřídka). Snažte se vyvarovat cukru. Bílkoviny čerpejte ze všech druhů masa – hovězí, kuřecí, krůtí atd. (pokud nejste vegetariáni), dále ryby, vejce, luštěniny, sýry atd. Vývary z mas jsou všeobecně úžasné pro podporu plic a imunitu všeobecně. Jídlo na podporu imunity může být podobné dětské výživě – kašovité, dobře vařené a plné výživných látek. Tuky čerpejte například z avokáda, ořechů, vajíček, kvalitních sýrů atd. Nezapomínejte na podporu trávení a zdroj vlákniny, jako je zelenina či ovoce. Nebojte, jde to, jen musíte chtít a najít správnou cestu, která vašemu tělu bude vyhovovat.

     8. Voda je základ

Máme rádi vodu, jsme z velké části stvořeni vodou, a proto ji také nezbytně potřebujeme.
Zkuste protřepat svoji vodu, než půjdete pít, ale proč?
Způsobí to, že voda, která se pohybuje, je více elektronicky živá. Přemýšlejte o vodě v přírodě – pokud stagnuje, znečistí se. Takže udržujte vodu v pohybu a vaše buňky budou šťastné. Totéž platí pro přidání minerálů, mořská sůl - pomáhá zajistit, aby vaše buňky byly skutečně hydratovány vodou, kterou pijete. Běžných osm šálků vody denně je skvělý bod, u kterého můžete začít. Ujistěte se, že voda má alespoň pokojovou teplotu, tělo všeobecně dává přednost teplejším jídlům a nápojům. Pokud přijmeme něco extrémně studené, tělo danou věc musí přeměnit na určitou teplotu, což je opět jen úbytek vaší denní energie.

Doufáme, že Vám našich pár tipů pomůže cítit se lépe v této matoucí a bezprecedentní době. Nebojte se na nás obrátit s jakoukoliv otázkou. Žijte, nepřežívejte.