Pozitivní účinky CHAGA extraktu na kůži a pleť

O lidskou pokožku je nutné neustále pečovat a udržovat ji svěží.

Jaké látky ji udržují zdravou?

Beta glukany

Chaga obsahuje velké množství 1-3 beta glukanů, což je skupina látek, které se vyskytují v kvasinkách či houbách a mají pozitivní vliv na funkci našeho imunitního systému, s čímž souvisí další účinky, jako je protizánětlivost, antioxidační efekt, zvyšování odolnosti proti všem infekcím a celková podpora hojení ran. Díky obsaženým látkám má Chaga také velmi pozitivní účinky na pleť a akné. Velmi zajímavé účinky chaga extraktu na pleť jsou hlavně v zimním období, kdy kůže nemá dostatek slunečního záření, bývá často vysušována atd.

Melanin

Jde o látku, která dává CHAGA extraktu výrazné zbarvení a také tvoří barvu nejen lidské kůže, ale také vlasů, očí a je tak pro lidské tělo velmi důležitá. Nejběžnější je samotný melanin, který je spíše černý, ale například feomelanin je zodpovědný za zrzavé vlasy a pihy. Lidské tělo obsahuje různé množství melaninu, což vede k rozdílným barvám a kvalitám kůže.
V dnešním světě plném různých typů záření vykonává melanin svoji funkci a tou je pohlcení konkrétně ultrafialového záření čímž ochraňuje naši DNA a chrání ji tak před vznikem možných nádorů.

Studie prokázaly pozitivní výsledky testů, kdy šlo o hodnocení 150 žen ve věku 35 až 60 let. Po 8 týdnech užívání Chagy bylo zaznamenáno až 27% zlepšení hydratace kůže během dne. Měřitelné zlepšení linií a vrásek na konci studie dosáhlo zhruba 47 %, pevnost a elasticita kůže se zvýšila o 60 %, barva a kvalita kůže o 26 %.