Jak funguje náš imunitní systém

Imunitní systém je první obrannou linií našeho těla proti útočníkům a vlastním buňkám, které nefungují správně.

Pro zdravý imunitní systém je třeba:

  • Zdravý lymfatický systém
  • Zdravá kostní dřeň (aby se tvořily krvinky)
  • Zdravá slezina (zdravá krev)

Robustní imunitní systém je výsledkem zdravého buněčného metabolismu.
Zdravá krev vyžaduje zdravá játra a zdravá játra vyžadují nízkou toxicitu a zdravé životní prostředí.

Z tohoto důvodu neexistuje jediné řešení, jak udělat náš imunitní systém bezchybný. Všechny obecné zdravotní typy jsou relevantní. Spánek, zvládání stresu, dobrá strava, vyhýbání se kontaminaci ve vašem prostředí atd. Od všeho se odvíjí náš imunitní systém a to, jak jsme doopravdy ZDRAVÍ. Imunitní systém je základ všeho, odvíjí se od něj totiž veškeré funkce, které tělo provádí „automaticky“. Zkrátka síla naší imunity rozhoduje o našem zdraví. Jediný účinný způsob jak ji podpořit, je čistě přírodní cesta, ne ta chemická.

Působení imunitního systému

V případě, že naše tělo napadne patogen, jenž způsobuje onemocnění, lidské tělo ho musí rozeznat a poté může začít jednat. Zvýší se počet obranných buněk a imunitní systém se připraví na útok.
Aktivní a skvěle připravená přirozená imunita zvyšuje míru odhalení patogenů a také schopnost obranné linie těla při zasažení nebezpečnými cizími buňkami a viry.
Všeobecně konzumace hub dle vědců prokazuje zvýšení našich schopností bojovat se skutečnými patogeny. Již od pradávna houby pozitivně podporují náš imunitní systém jako takový a zvyšují schopnost v boji proti virům. Čistě přírodní 100% Chaga extrakt je vhodný pro všechny, kteří se chtějí vyvarovat různých nemocí, ale také pro lidi trpící stresem, ať už fyzickým, mentálním nebo stresem z okolí. Tato houba má totiž mimořádně silnou vitální energii.

Antioxidanty

Jsou látky, které účinně pomáhají při boji s volnými radikály, které působí na naše tělo skrze okolní prostředí, ve kterém žijeme. Radikály jsou částice, které značně zvyšují riziko onemocnění, jak už virových tak infekčních a proto je nutné tělo bránit.
Při postupném pronikání radikálů do našeho těla jsou v boji s nimi nejúčinnější čistě přírodní a zároveň velmi silné antioxidanty.

Proč jsou antioxidanty tak důležité?

I přesto, že jsou pro lidské oko takřka neviditelné, hrají nesmírně významnou roli pro náš organismus. To, že naše tělo „samočinně“ funguje, bereme spíše jako automatiku – dech, cirkulace krve, trávení, spánek atd., což ale není správný přístup.
Je velmi důležité brát tohle v potaz a právě pomocí každodenního příjmu potřebného množství antioxidantů tak můžeme jistým způsobem zajistit bezproblémovou funkčnost.


Co je nejsilnější antioxidant?

Pokud vezmeme v potaz ORAC tabulku, která ukazuje množství antioxidantů v daných potravinách, můžeme s přehledem říci, že extrakt z Chagy jasně vítězí. Je důležité poskytnout organismu takové množství antioxidantů, které sám vyžaduje a to právě proto, abychom nejen zajistili funkčnost imunitního systému, ale také funkčnost celého těla jako takového.
Vysoký obsah antioxidantů v chaga extraktu dokonale chrání před genetickými mutacemi, také obsahuje enzym dlouhověkosti známý jako superoxid dismutase (SOD). Chaga obsahuje mnohem více SOD než další udávané zdroje jako zelený ječmen, mořské řasy, mořské oleje, a dokonce i některé éterické oleje, samozřejmě netvrdíme, že tyhle věci jsou špatné.

Chaga obsahuje 25 až 30 krát více SOD než jiné léčivé huby (Reishi, Maitake, Shiitake, aj.).
Lidské tělo denně automaticky spotřebuje okolo 4000 jednotek, což odpovídá 1-2 g chaga extraktu. Abychom byli schopni každý den tělu dodat takové množství antioxidantů, bylo by nutno jíst X kg ovoce a zeleniny, což je zkrátka nemožné.
Houba chaga v kombinaci s dalšími přírodními látkami je to nejlepší, co můžete tělu dopřát pro jeho blahobyt.

Každý má svůj „koníček“, o který se stará, proč se tedy nestarat o to nejdůležitější a tím je naše zdraví?
Buďte trpěliví a nebojte se čerpat z toho nejcennějšího a tím je příroda.