Slyšeli jste už o houbě CHAGA?

Prozradíme vám zázračný dar přírody.
CHAGA je medicinální houba, která se zde vyskytuje již tisíce let a ne jen tak se jí říká královna severu. Obsahuje velké množství funkčních látek, které jsou nezbytné pro lidské tělo. Bohužel v dnešní době je obsah takových látek v potravinách naprosto mizivý, což může mít z dlouhodobého hlediska negativní následky.

O jaké látky tedy jde?

Mezi nejdůležitější je považován vysoký obsah antioxidantů.
Antioxidanty jsou látky, které chrání organismus a zajišťují tak rovnováhu v našem těle a celkovou funkčnost. Náš organismus funguje na bázi antioxidantů, díky nim správně regenerujeme, dýcháme, trávíme, zkrátka veškeré „samočinné“ funkce našeho těla. Jaké je tedy ideální množství antioxidantů? Lidské tělo denně spotřebuje zhruba 4000 jednotek v tabulce ORAC, což odpovídá 1-2 g Chaga extraktu
Načerpat takové množství antioxidantů z běžné stravy je takřka nereálné.

I přesto je nutné klást na tohle důraz, právě tím, že tělu dodáváme správné látky. Základ je si uvědomit, že lidské tělo funguje jako příroda, proto je třeba ho neustále vyživovat a pečovat o něj – nic nefunguje věčně automaticky. Nepropadejte panice, ono se nám to všechno jednou vrátí, ale pamatujte, je důležité si uvědomit ty pozitivní východiska a nepřihlížet jen na ty negativní. Nikdo není nesmrtelný a čas od času souboj s viry a okolním světem bohužel prohrajeme. Ještě aby ne, podívejte se na ovzduší, klimatické podmínky, zkrátka na společnost, ve které žijeme – je zkažená. Přirozené prostředí k životu sami dobrovolně ničíme a je potřeba si tohle uvědomit.  Nebojte, máme pár důvodů, proč návrat k přírodním věcem je a bude klíčový.

Chaga je zkrátka opravdu silný adaptogen – dodává organismu přesně to, co potřebuje. Díky vysoké koncentraci aktivních látek je považována za nejúčinnější nejen medicinální houbu ale i přírodní doplněk na světě.

Účinné látky obsažené v čaga extraktu

Chaga obsahuje velké množství účinných látek jako je betulin nebo kyselina galová, ale také protizánětlivé triterpeny, betaglukany, melanin, minerály a veškeré látky, které chaga díky své dlouhé době růstu a zrání absorbuje z okolní půdy a prostředí, ve kterém roste. Proto je všeobecně chaga ze Sibiře považována za tu nejkvalitnější.

Chaga je také výborný pomocník při boji s alergií jako takovou, astmatem, mykózy, opary, nebo žaludeční nevolnosti. Pozitivně působí na náš trávicí systém, nervovou soustavu, krevní tlak a mnoho dalšího. To všechno díky imunomodulačním vlastnostem a schopnostem držet funkčnost organismu v rovnováze. Uvědomte si, že věci fungují, jakmile jsou v rovnováze.

 

Chaga je silně protizánětlivá, antimykotická, antibakteriální a také je proslulá díky svým protirakovinným účinkům. Studie potvrzují, že v oblasti boreálního lesa je všeobecně výskyt rakoviny velmi nízký, neboť je zde chaga obsažena ve „všem“. Silné protinádorové aktivity jsou prokázány v testech na rakovinu kůže, prsu, žaludku nebo dělohy, což má za následek právě vysoký obsah kyseliny betulinové, galové, chagové, syringové a vanilové. Tyto kyseliny potlačují herpesové viry podezřelé z rakovinových aktivit, stejně jako viry chřipkové a virus HIV.

Díky vysokému obsahu antioxidantů a ostatních látek chaga zajišťuje přirozené navýšené imunity. Od toho, jak silnou máme imunitu, se odvíjí to, jak si naše tělo poradí zkrátka se vším, s různými nemocemi, viry, bakteriemi atd.  Jde o reakci imunitního systému na vnější vlivy a schopnost se jim úspěšně bránit.

Imunitu nelze vybudovat za jeden den, jde totiž o proces v těle, který se skládá a funguje na bázi mnoha látek, kde každá má svoji významnou roli. Extrakt z houby Chaga obsahuje velké množství potřebných látek, díky kterým lze vybudovat dokonalý imunitní systém. Což je v dnešní době více než nezbytné.

Účinky houby CHAGA:

  • Zpomaluje stárnutí buněk a dokáže v organismu vytvářet odolnost vůči vnějšímu prostředí (důležité)
  • pomáhá redukovat infekční onemocnění jak bakteriální tak virové
  • podporuje mentální funkce (paměť, koncentrace, myšlení)
  • výborné detoxikační působení
  • antioxidační působení, silný životabudič
  • podporuje trávení
  • podporuje výkon při sportu
  • ekzémy, akné, čistí krev, výborná proti pásovému oparu,
  • podporuje růst vlasů, nehtů, lepší zrak – chaga je nejsilnější adaptogen
  • má silné protialergické působení