Jak pracovat s energií

Prastarý původ energie

Ve starověkých systémech všechno začíná jako energie, známá pod pojmem Qi. Když se věci (zevnitř, zvenku) vymykají rovnováze, musíme čerpat z našich rezerv. To je čas od času v pořádku. Pokud bude ale k tomuto jevu docházet příliš často, tak nakonec oslabíme celé naše tělo, včetně našeho imunitního systému. Například kofein je nejoblíbenější drogou na naší planetě, žijeme, máme kulturu FOMO (obavy z toho, že nám neustále něco uniká) a pro mnoho z nás je těžké říci ne. Takže, jakmile Qi vyčerpáme, kde najdeme energii k posílení našich imunitních systémů?

Jediným způsobem, jak posílit imunitní systém (před nemocí), je:

  • jíst dobré jídlo a správně ho trávit
  • dodávat tělu ty správné látky - chaga či tonické byliny 
  • prostřednictvím kultivace energie (spánek, potrava, houby, bylinky, některé formy meditace atd.)

Pokud jste již nemocní, musíte se „ODPOJIT“. To může znamenat, že si musíte odpočinout. Existují studie, kde se hovoří o tom, jak extrémní námaha vyžaduje extrémní odpočinek. Mnozí z nás si neuvědomují, jak vyčerpávající jsou naše životy. Právě teď je ten správný čas na radikální sebevědomí.

Myšlenky a emoce jako mocný nástroj

Některé z nejsilnějších forem energie, které můžeme zažít, jsou naše myšlenky a emoce. Negativní myšlenky a emoce mohou být velmi škodlivé pro naše zdraví – mohou blokovat naši energii nebo ji vypouštět, což způsobuje vyčerpání našich orgánů a jejich vyprázdnění. Opět se to může stát náhle a intenzivně, nebo při nízké intenzitě v průběhu času. Taoistická praxe je postavena na učení oddělit náš smysl pro identitu od našich myšlenek a emocí. Tímto způsobem je velmi podobná jogínské tradici. Když se naučíme, jak se odpojit od našich myšlenek a využívat energii svých emocí k uzdravení místo zničení, staneme se neuvěřitelně silní.

Hledáme pocity stability a klidu, i když jsou vnější okolnosti divné a znepokojující. To neznamená, že nereagujeme na život, ale pouze nereagujeme s dramatem a nevytváříme utrpení. Namísto toho se setkáváme s každým pozitivním okamžikem, snažíme se zůstat blízko sebe a naší vnitřní moudrosti a nenecháme se tak jednoduše smést špatnou energií. Cítíme, jak se cítí strach, cítíme úzkost. Všechny pocity je třeba cítit. Pokud máme spoustu starých, „necítitelných“ pocitů (trauma), může to zabrat spoustu času a je důležité jít opatrně a udržet v tom všem smysl pro humor.

Disharmonie

Jakákoli disharmonie, kterou zažíváme (fyzická, emocionální či duševní) klade vyšší nároky na naše rezervy energie. Existuje tolik dobrého jídla a léčivých hub, které se dají vyrovnat. Je třeba se zabývat disharmonií a její hlavní příčinou. Tím hlavním jádrem je návrat k pocitu harmonie. Což přichází díky uvědomění, jak existovat s přírodouPříroda je neomezená a je naším původním zdrojem Qi - taoistické léčení využívá energii přírody k očištění a uzdravení lidského těla.

Udělejte si chvilku a přemýšlejte o tom

Jednoduchá otázka. Kde je jakýkoliv virus nejvirulentnější? Většinou ve městech a vysoce hustě obydlených oblastech. Kdo tento stav ovlivňuje nejvíce? Starší lidé s již existujícím zdravotním stavem, kteří mají celoživotní akumulaci toxicity, jejichž systémy jsou již pod napětím. Viry jsou přitahovány k toxicitě – k poškozeným buňkám a špatnému oběhu. 

Byli jsme izolováni od přírodních cyklů takovým způsobem, že jsme zapomněli na naši smrtelnost. Život je složitý, úžasný a hořkosladký. Všichni jsme součástí gobelínu. Všichni vstaneme a všichni padneme. V ideálním případě to však děláme v naší době a ne dříve.

Média těží ze strachu a vytvářejí rozruch. Oči = zisk, vaše pozornost a energie jsou vaše měna. Ponechte si to, na čem záleží. Vás jako člověka, vaši rodinu, vaši komunitu. Opravdu to vyzkoušejte, nepotřebujete více než týden nebo dva.