Benefity houby chaga

Chaga je jedna z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších léčivých hub na světě, ztělesňuje tak absolutní sílu přírody.  Nebojte se vzdělávat a vyhledávat informace o téhle zázračné houbě, narazíte na velké množství výzkumů. Vy sami jste vlastním detektivem a vzděláváte se. Proto doporučujeme zaměřit se například na studie o CHAGA extraktu a zjistit, zda je tato houba právě pro vás.
 

K čemu je tedy chaga dobrá?

Přečtěte si o našich pěti oblíbených benefitech houby CHAGA.

      1. PŘIROZENÉ NAVÝŠENÍ NAŠÍ IMUNITY

Všechny léčivé houby a byliny poskytují tělu obrovský úder posilující imunitu. Chaga se v tomhle neliší. Tato houba obsahuje velké množství aktivních složek známých jako polysacharidy, zejména betaglukany. Tyto molekuly tak pomáhají aktivovat všechny ochranné reakce, které jsou součástí imunitních a zánětlivých kaskád našeho těla.
Beta glukany zvyšují aktivitu interleukinů, interferonů tzv. zabijáků přírodních buněk - nádorové nekrózy a lymfocytů infiltrujících nádory, tedy buněk bojujících proti infekcím, které se vyvíjejí v kostní dřeni. Beta glukany umožňují tělu rozpoznat a označit potenciálně problematické buňky, což umožňuje imunitnímu systému zvýšit jeho reakci na nežádoucí „zabijácké“ rychle rostoucí buňky.

      2. POKOŽKA A PLEŤ

Lidská pokožka hraje klíčovou roli v rámci detoxu a často v dnešní dobře přebírá příliš mnoho. Lupénka je toho dobrým příkladem, lupénka je totiž imunitně zprostředkovaná zánětlivá patologie kůže. Příliš velké nedostatky v imunitním systému osob trpících tímto chronickým onemocněním vedou ke zvýšení růstu kožních buněk. Výzkum zjistil, že do tohoto působení je zapojeno mnoho faktorů, které jsou jak genetické, tak environmentální povahy. Mutace DNA jsou příčinným faktorem při prezentaci lupénky.

Často se nás lidi ptají, je chaga účinná při lupénce?
Lupénka je patologie zprostředkovaná T-buňkami, což je důležitý faktor, který je třeba si uvědomit při pochopení terapeutické role, kterou může CHAGA hrát při podpoře hojení tohoto stavu. Beta-glukany obsažené v houbě CHAGA opět pomáhají tělu identifikovat a označit potenciálně problémové buňky. Působení chagy na náš imunitní systém tak určuje vrozený vztah mezi lidským imunitním systémem, fungálními polysacharidy a také náhled do toho, jak může houba prospět zdravotnímu stavu. Výzkumy dokazují 74% pokles lupénky při konzumaci chagy.

       3. PLÍSŇOVÉ PŘERŮSTÁNÍ V TĚLE 

Kandida neboli kvasinky a plísňové přerůstání v těle mají za následek mnoho kritických zdravotních problémů. Ve většině případů jsou kvasinky a houbové stavy v těle vytlačovány kvůli špatnému zdraví střev, imunitních funkcí jako takových a neschopnost detoxikovat patogeny. Mnoho lidí si myslí, že všechny jedlé houby k tomuto problému přispívají. To je ovšem mylná představa, pokud jde o léčivé houby.
Obnovením silného, účinného a inteligentního imunitního systému můžete extrémně navýšit svou kapacitu, aby se plísňové infekce dostaly pod kontrolu. Léčivé houby, zejména hlavně CHAGA jsou jedny z nejúčinnějších zdrojů potravy, které působí jako stavební kameny vašeho imunitního systému. Léčivé houby pomáhají zvyšování rychlosti sekrece kostní dřeně, zlepšování přirozené funkce zabijáckých buněk, zvyšování imunologické adaptibility a systémovou imunitu díky jejich vysokému obsahu polysacharidů. Chaga se opět ukázala jako silný doplněk stravy pro ty, kteří se snaží překonat plísňové stavy, jako je například přerůstání kandidy, případně ztráta pigmentu a mnoho dalšího

       4. ZVÝŠENÝ VÝKON NEJEN PŘI SPORTU

Únava, zejména typ, který pochází z intenzivního nebo vyčerpávajícího pohybu, může vést ke snížení funkční výkonnosti, ovšem to neznamená, že je to běžné. Hromadění volných radikálů v tomto případě zvyšuje poškození tkáně. Studie prokázaly, že chaga nejen zvyšuje odolnost vůči zátěži, ale také snižuje únavové příznaky, jako je kyselina mléčná, což zpožďuje nástup fyzické únavy. Taktéž bylo prokázáno, že svalový a jaterní glykogen je významně vyšší, což značí, že CHAGA má schopnost zpomalit využití glykogenu, jenž hraje klíčovou roli při vytrvalosti.

       5. STÁRNUTÍ A REGENERACE BUNĚK

Každý jednou zestárne, rozdíl je ale v tom, že my jsme zastánci „zdravého“ stárnutí a proto je CHAGA naším oblíbeným kamarádem, který právě v tomhle pomáhá!
Nyní již víte, že volné radikály poškozují jak naše tkáně, tak buňky a právě to vede k nezdravému stárnutí. V podstatě nadbytek volných radikálů může přemoci naše normální a běžně vyvážené buňky a vést tak k jejich poškození. Je vědecky prokázáno, že chaga je vysoce antioxidační. Tyto molekuly zabraňují tvorbě volných radikálů. Ano čtete správně, ve své stravě chcete mít co nejvíce antioxidantů

ZÁVĚREČNÁ POZNÁMKA

CHAGA:

 • je silný adaptogen
 • pomáhá při zvládání stresu
 • pomáhá redukovat zánět
 • nabízí hlubokou imunitní podporu
 • podporuje zdravou regulaci hladiny cukru v krvi
 • je tonikum jater a ledvin
 • je silný antioxidant, který obsahuje vysoké hladiny enzymu dlouhověkosti
 • je nejvyšším přírodním rostlinným zdrojem melaninu
 • je zažívací tonikum
 • je účinné protiplísňové a antibakteriální činidlo
 • podporuje zdraví pokožky

      Pokud ještě není CHAGA ve vašem životě, možná je čas na změnu právě teď.